Pierwsza Pożyczka za Darmo

nowości pożyczkowe - konkursy - promocje

Wziąłem pożyczkę – mogę wziąć kolejną ?

Pytanie, nurtujące wiele osób, które popadły w chwilowe problemy finansowe. Czasami mamy problem, ze spłatą istniejącego zadłużenia, ale banki odmawiają nam udzielania tak zwanej pożyczki konsolidacyjnej, z powodu nieterminowych spłat poprzedniej (i tak mamy perpetuum mobile, uniemożliwiające nam, otrzymanie wsparcia finansowego). Kolejnym dobrym przykładem i jakże często spotykanym, jest sytuacja, gdy, zaciągamy pożyczkę, w maksymalnej kwocie, na jaką możemy sobie pozwolić, na choćby remont mieszkania. Niestety nagle okazuje się, że potrzeba zrobić więcej niż nam się do tej pory wydawało, a funduszy brak. Bank nie udzieli nam kolejnej pożyczki, ze względu na wysokość obecnych rat, w porównaniu do naszych zarobków i nie pomaga zapewnienie, że mimo wszytko będziemy w stanie ją spłacić.

W tym momencie instytucją, która może nam pomóc, jest firma udzielająca pożyczek pozabankowych bez BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i KRD (Krajowy Rejestr Dłużników). Tak, te dwa skróty, tak bardzo znienawidzone przez niektórych, często uniemożliwiają nam otrzymanie kredytu, udzielanego przez bank. Paradoksem może być też sytuacja, że instytucje te, odnotowują zapytania o ewentualne pożyczki, wysyłane przez banki i tak poszukując idealnego dla nas produktu, możemy otrzymać odpowiedź negatywną, właśnie przez nagromadzenie się zapytań o naszą zdolność kredytową.  Dochodzi też oczywiście kwestia wieku (tak jakby w dzisiejszych czasach 65 letni człowiek, wybierał się za chwilę na tamten świat?!) i stałego zatrudnienia.

Firmy udzielające kredytów (a raczej pożyczek, bo w fachowej terminologii kredytem nazywamy zaciągnięcie zobowiązania w „pełnoprawnym” banku), nie patrzą na raporty związane z terminowością i zadłużeniami dotyczącymi spłat naszych wcześniejszych zobowiązań. Pożyczki udzielane są z puli kapitału inwestorów takiej firmy, na ich własne ryzyko. W ten sposób, możemy mięć nadzieję na wsparcie finansowe, nie tylko w momencie, kiedy jesteśmy już zadłużeni, ale także, gdy nie posiadamy udokumentowanego, stałego źródła zatrudnienia, jak i jesteśmy w wieku, który okazuje się zbyt „ryzykowny” dla banków.

Media, często próbują nas odstraszyć od prywatnych firm, udzielających pożyczek, pokazując lichwiarskie oprocentowania, czy zastraszanie ewentualnych dłużników przez postawnych panów w „gustownym” ubiorze. W każdej grupie znajdzie się czarna owca, niektóre banki wcale nie są lepsze, pracują tylko pod przykrywką prawa. Prawda natomiast jest taka, że pożyczki pozabankowe, mogą nie raz szybko wyciągnąć nas z finansowej opresji.

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x