Pierwsza Pożyczka za Darmo

nowości pożyczkowe - konkursy - promocje

Problemy z pożyczkami społecznościowymi

Wielu z nas potrzebuje pieniędzy w różnych sytuacjach, lecz problem w tym, że często nie wiemy nawet z czym mamy do czynienia. Co więc kryje się za słowami „pożyczka społecznościowa”? Czy warto brać kwoty pieniężne nazywające się mianem pożyczki społecznościowej? Coraz częściej słyszymy namnażającą się ilość problemów związanych z tym rodzajem pożyczki. Tak czy inaczej, zanim zadeklarujemy, że bierzemy taką pożyczkę, musimy dobrze wiedzieć jaki to rodzaj pożyczki. Pożyczka społecznościowa jest inaczej nazywana pożyczką społeczną (w języku angielskim spotkamy się z nią pod nazwą social lending). Takie rodzaje pożyczek polegają na niczym innym jak na zawieraniu transakcji pożyczek bezpośrednio pomiędzy osobami fizycznymi poprzez serwisy internetowe. Nie pojawiają się w tym wypadku pośrednictwa normalnych, zwyczajnych instytucji bankowych. Polega on na wymianie środków finansowych między osobami, które posiadają nadwyżkę finansową i mają do zaoferowania wolne środki pieniężne oraz tymi, którzy mają możliwość i chcą je pożyczyć. Teraz już gdy wiemy czym jest taka pożyczka zastanawiamy się jakie problemy mogą się z nią wiązać. Nie chcemy przecież popełnić błędu jeśli chodzi o nasze finanse.

 

 

Pierwszym i najczęściej pojawiającym się problemem związanym z pożyczkami społecznościowymi jest fakt, że ich wartości są często niestety zbyt niskie i nie spełniają naszych potrzeb.  Jeśli chcemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy może się okazać, że albo się to nie uda, albo będziemy zmuszeni zapożyczyć się u wielu pożyczkodawców. Coraz większa ich liczba z czasem staje się coraz trudniejsza do zniesienia i uciążliwa.

Kolejnym bardzo ważnym problemem, który zapewne zniechęca do tego, by brać takie pożyczki to fakt, że bezpieczeństwo takich pożyczek jest dość niskie i często może się zdarzyć, że zostaniemy oszukani, a tego na pewno chcemy uniknąć. Najciężej ma oczywiście osobnik, który pożycza pieniądze, ponieważ pomimo tego, że dane są weryfikowane, a podstawą pożyczki jest umowa cywilno-prawna nie ma on stu procentowej pewności, że pieniądze zostaną zwrócone. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy z nas pożyczając pieniądze chce spać spokojnie, wiedząc, że dostanie je z powrotem. Tak więc mimo wszystko takie zabezpieczenie jest mało rzetelne.

Trzecim i bez wątpienia także ważnym problemem, często przewijającym się na forach podczas licznych dyskusji jest opodatkowanie tego rodzaju pożyczek. Osoba, która daje nam pożyczkę otrzymuje przecież dzięki niej zysk, więc zysk ten powinien być opodatkowany dokładnie 19% od zysków kapitałowych. Jednak w przypadku osób biorących pożyczkę (czyli pożyczkobiorców) jest inaczej. Istnieje bowiem taka możliwość, że osoba ta zostanie obciążona innym podatkiem a mianowicie od czynności cywilno prawnych.

Tak więc, sami widzimy, że zanim podejmiemy taką decyzję jak wzięcie pożyczki społecznościowej należy dłużej się zastanowić czy warto borykać się potem z wyżej wymienionymi problemami.

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x